Blog > Komentarze do wpisu

Podgardle wędzone

Podgardle wędzone

 

Surowce, przyprawy i materiały pomocnicze:

- podgardle wieprzowe ze skórą

- peklosól

- pieprz

- listek laurowy

- ziele angielskie

- czosnek

 

Sposób wykonania:

Podgardle ze skórą należy pozbawić gruczołów. Następnie formujemy ładny, równy, gruby kawałek. Podgardle peklujemy na sucho. Nacieramy je peklosolą w ilości około 50-60g/kg mięsa z dodatkiem przypraw. Układamy ciasno w pojemniku przykrywamy, ale nie szczelnie. Odstawiamy w chłodne miejsce o temperaturze około 6 stopni na dwa tygodnie. W trakcie peklowania przewracamy i sprawdzamy zapach. Po tym czasie podgardle moczymy w zimnej wodzie 3 godziny. Następnie wieszamy na hakach lub pętelkach z przędzy celem ocieknięcia i osuszenia na 2 godziny.

Wędzarnię rozgrzewamy do temperatury około 40 stopni wieszamy podgardle w wędzarni na kijach tak, aby się nie stykały. Osuszamy je około 2 godziny, przy dużym ruchu powietrza i małej ilości dymu. Wędzimy dymem o temperaturze do 30 stopni dwa, trzy dni po 8 godzin dziennie.

 Po zakończeniu wędzenia studzimy w chłodnym pomieszczeniu do temperatury poniżej 18 stopni, następnie przenosimy do lodówki lub mrozimy.


piątek, 29 maja 2015, beiot
Tagi: Słonina
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Radecque, 91.209.141.*
2015/07/22 14:40:18
Szanowny Panie, jako wierny czytelnik i admirator Pańskiej pracy, proszę o ewentualna sugestię, jak Pan by rozłożył tego typu wyrób, jak w tym adresie: drmaryniak.pl/slonina-po-wegiersku/ na przepis? Może zwyczajnie pokroić, wcześniej nasoloną i przetrzymaną ze dwa/trzy tygodnie w tej soli słoninę w kostkę, wymieszać z papryką (ostra i słodką), dodać trochę majeranku i czego tam jeszcze, obwędzić zimnym dymem i podojrzewać jakiś czas w chłonnym miejscu? Proszę o radę.
Pozdrawiam R.
-
2015/07/25 00:31:15
Natrzeć czosnkiem, zasolić słoninę w kawałku tydzień może wystarczy, pokroić grube słupki, obtoczyć w papryce, napełnić osłonki białkowe lub naturalne (lepiej, jelito grube) nadziewarką z grubym lejkiem, wędzić zimnym dymem 3 dni do 7 po 6h dziennie z przerwami 1-2 dniowymi. Tak bym robił. Pozdrawiam czuj dym :-)
-
Gość: Radecque, 91.209.141.*
2015/07/27 08:32:47
Dzięki
Instagram _________________________ __________________________
__________________________ __________________________ Licznik gości ____________________________ On-line: _________________________
Smaczne Zdrowe Wyroby Domowe

Wypromuj również swoją stronę __________________________
__________________________ __________________________ __________________________ __________________________ Zdjęcia i teksty na tej stronie są mojego autorstwa i zabrania się ich kopiowania, powielania i wykorzystywania do celów komercyjnych bez mojej zgody!!! Wykorzystanie przepisów oraz instrukcji mojego autorstwa znajdujących się na tym blogu w celach komercyjnych wymaga zgody autora!!! Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów
zBLOGowani.pl
przepisy kulinarne
Akcja: Nie kradnij zdjęć!
design by SenTineL Wood.n
--------------------------- http://www.meblestylo.pl/ http:/www.starabania.pl